Zapraszamy Państwa do udziału w Akcji Fundacji Zaczytani.org, w której nasze przedszkole bierze udział kolejny rok. Prosimy o przynoszenie książek do przedszkola i umieszczanie ich w specjalnie oznaczonych pojemnikach.

Poniżej znajdą Państwo informacje o działalności Fundacji.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Każdego roku w akcje angażuje się  setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać.

Książki zbierane są w całej Polsce, uruchomiono  ponad 1600 punktów zbiórek w pięciu miastach, stworzono Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać, książki do domu. Organizowane są także wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych aktorów, oraz  osobowości ze świata sztuki, muzyki, mediów.

Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami Fundacja ma ponad 590 oddziałów szpitalnych.

Wielka Zbiórka Książek skumulowana jest w 5 miastach: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zebrane książki przekazywane są do placówek medycznych w całej Polsce.