DZIAŁANIA EKOLOGICZNE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

1) 21.III - 25.III Tydzień z wodą

Podczas zajęć dzieci poznały właściwości wody (smak, zapach, kolor), aktywnie uczestniczyły w zabawach badawczych.

Eksperymenty z wodą

WODNE EKSPERYMENTY

Przeprowadziły doświadczenia, dokonały obserwacji i wyciągały wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

właściwości wody

Poprzez doświadczenia oraz obserwację dzieci poznały 3 stany skupienia wody.

Woda w 3 stanach skupienia

2) 22 marca w naszym przedszkolu odbył się Bal Kropelki Wody.

Dzieci przebrane za kropelkę wody brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Przeliczały kropelki, naśladowały falującą wodę. Celem balu było uświadomienie dzieciom, że bez wody nie byłoby życia na naszej planecie.

Bal kropelki wody

Prace plastyczne kropelka wody

3) Recykling

W trakcie zajęć dzieci projektowały oraz wykonywały własne zabawki z materiałów wtórnych. Celem zajęć było propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów. Uświadomienie przedszkolakom konieczności ochrony środowiska oraz rozwój umiejętności plastyczno – technicznych oraz wyobraźni.

Recykling

4) 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzieci z naszego przedszkola dokonały napraw drobnych zabawek, książek. Posklejały rozdarte pudełka od puzzli, kartki w książkach.

Dzień Ziemi Nie marnujemy naprawiamy

Dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Poznały podstawowe pojęcia ekologiczne, dostrzegały przyczyny degradacji naszego środowiska. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling.  Wykonywały różne prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Celem zajęć było kształtowanie w dziecku wrażliwości i odpowiedzialności.

Kodeks młodego ekologa

Lemoniada